Rok 2002/2003
Imię i Nazwisko klasa Opis osiągnięcia
Szkoła Podstawowa
Rafaela Bizoń

kl. 0

Wyróżnienie I stopnia w Konkursie Grafiki Komputerowej "Malowanie na ekranie"
Katarzyna Garcarz

I a

II miejsce w Konkursie Plastyczno - Literackim "Moja rodzina, mój dom" zorganizowanym przez SP 12 w Mikołowie
Iga Kurnicka

I a

II miejsce w Konkursie Plastyczno - Literackim "Moja rodzina, mój dom" zorganizowanym przez SP 12 w Mikołowie
Iga Kurnicka

I a

II miejsce w VII Miejskim Konkursie Recytatorskim klas I-III
Marta Waliszak

I a

Wyróżnienie w Konkursie Plastyczno - Literackim "Moja rodzina, mój dom" zorganizowanym przez SP 12 w Mikołowie
Joanna Barglik

II

Wyróżnienie w Konkursie Plastyczno - Literackim "Moja rodzina, mój dom" zorganizowanym przez SP 12 w Mikołowie
Maciek Mościński

III

I miejsce w POLSCE! (na blisko 20 000 uczestników!) w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "MAT 2003"
Maciek Mościński

III

I miejsce w regionie w swojej grupie wiekowej i wyjazd do Legolandu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2003"
Maciek Mościński

III

I miejsce w Halowych Mistrzostwach Gliwic w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice w grze pojedynczej chłopców do lat 10
Martyna Sarkowicz

III

Wyróżnienie w Konkursie Plastyczno - Literackim "Moja rodzina, mój dom" zorganizowanym przez SP 12 w Mikołowie
sztafety pływackie

kl I-III

II miejsce drużynowo, II miejsce w sztafecie mieszanej, III miejsce w sztafecie dziewcząt i III miejsce w sztafecie chłopców w miejskich zawodach pływackich klas I-III o Puchar Dyrektora SP 28 (skład: sztafeta dziewcząt - Maria Flak, Kasia Grabiec, Magda Flak, Maja Gwóźdź, Agata Gajek i Grażyna Ekiert; sztafeta chłopców - Oskar Keller, Boguś Dobryniewski, Kamil Raczyński, Olek Waszczewski, Tomek Szyrocki i Maciek Mościński; sztafeta mieszana - Kasia Grabiec, Oskar Keller, Magda Flak, Kamil Raczyński, Grażyna Ekiert i Maciek Mościński)
sztafety pływackie

kl I-III

III miejsce w punktacji drużynowej w I Sztafetkach Pływackich klas I-III
Joanna Biesiada

IV a

Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Paulina Słowik

IV a

Wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie na Baśń organizowanym przez Centrum Edukacyjno-Metodyczne w Katowicach
Patryk Janik

IV a

I miejsce w Halowych Mistrzostwach Gliwic w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice w grze pojedynczej chłopców do lat 12
Patryk Janik

IV a

II miejsce w Halowym Regionalnym Turnieju Tenisa Ziemnego
Maja Gorzkowicz

IV b

Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Filip Kocur

IV b

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu chłopców Szkół Podstawowych
Bartek Sołtys

V b

Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
klasa V w

V w

III miejsce w Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2003 za przedstawienie "Jak wyginęli królewicze"
Marta Nowak, Natalia Paszek, Hania Pielka

V w

Wyróżnienia za grę aktorską i słowo sceniczne w Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2003
Natalia Paszek

V w

Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Magda Szumańska

V w

II miejsce w slalomie Kryształowego Pucharu Lwa 2003
Magda Szumańska

V w

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu dziewcząt Szkół Podstawowych
Aleksander Wierzgoń

V w

laureat szczebla wojewódzkiego w Europejskim Konkursie Szkolnym "Europa w Szkole"
Maciej Zieliński

V w

Zajął XV miejsce w województwie i 147 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie "ALFIK MATEMATYCZNY 2002"
Maciek Zieliński

V w

Finał miejskiego konkursu interdyscyplinarnego
Marta Cieślicka

VI a

10 miejsce w województwie, 281 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie DISCE PUELLA 2003 org. przez JERSZ - Łowcy Talentów
Ela Ekiert

VI a

Zajęła XIII miejsce w województwie i 141 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie "ALFIK MATEMATYCZNY 2002"
Kasia Mencfel

VI a

Otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim
Agnieszka Nowakowska

VI a

I miejsce w Rejonowych Zawodach Szachowych Szkół Podstawowych
Agnieszka Nowakowska

VI a

I miejsce indywidualnie w Rejonowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych
Wanda Waldowska

VI e

10 miejsce w województwie, 281 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie DISCE PUELLA 2003 org. przez JERSZ - Łowcy Talentów
Narciarze

---

VIII Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych i gimnazjum w narciarstwie alpejskim o Puchar Prezydenta miasta Gliwice 03.03.2003r.- Stożek
klasa

VI SP

I miejsce w programie telewizyjnym (TV 2) "Krzyżówka 13-latków"
pływacy

---

Drużynowe Mistrzostwa Gliwic w pływaniu -> 05-06 III 2003r.
Gimnazjum
Leszek Nowak

I a

II miejsce w II Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu chłopców Szkół Gimnazjalnych
Grzegorz Var Bogya de Csepy

I e

II miejsce w Konkursie na najlepsze zdjęcie "Gliwice nocą" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ceramiczno-Elektrycznych w Gliwicach
Michał Kaleta

I e

Wyróżnienie w IX edycji Konkursu Historycznego "Ocalić od zapomnienia" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach
Paulina Sajkowska

I e

Wyróżnienie w IX edycji Konkursu Historycznego "Ocalić od zapomnienia" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach
Dorota Stangel

I e

Wyróżnienie w IX edycji Konkursu Historycznego "Ocalić od zapomnienia" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach
Dorota Stangel

I e

Wyróżnienie w VIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej
Dorota Stangel

I e

Zajęła II miejsce w II Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu dziewcząt Szkół Gimnazjalnych
Sandra Imiela

II

Otrzymała stypendium Prezydenta Miasta!
Sandra Imiela

II

Finalistka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Pikomat"
Sandra Imiela

II

Nagroda w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Sandra Imiela

II

wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Literacką "ALE HIT!"
Łukasz Gawliczek

III a

wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Łukasz Gawliczek

III a

IV miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych, przygotowanym przez Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Gliwicach
Dorota Groyecka

III a

Zajęła II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie na Bajkę lub Baśń Słowiańską organizowanym przez Stowarzyszenie Kręgów Wszędobylskich
Małgorzata Kaliszewska

III a

Wygrała finałowy konkurs Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i ostatecznie zdobyła srebrny medal ze stratą zaledwie 0,16pkt do I miejsca. Miesiąc wcześniej wygrała eliminacje strefowe do OOM, a 1 czerwca zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski LZS Juniorów Młodszych w Ujeżdżaniu. Uzyskane w tym sezonie wyniki dają szansę na zakfalifikowanie Gosi do Kadry Narodowej Juniorów w ujeżdżaniu.
Łukasz Szumański

III a

III miejsce w Klasyfikacji Pucharu Lwa za sezon narciarski 2003
Łukasz Szumański

III a

II miejsce w slalomie gigancie, w VIII Mistrzostwach Gliwic SP i Gim. w narciarstwie alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice
Jarosław Jóźwicki

III b

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Młodych Muzyków
Robert Smolorz

III b

Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką dla uczniów SP i Gimnazjum
Sztafeta chłopców

kl I-III



III miejsce w II Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu chłopców Szkół Gimnazjalnych
Sztafeta w składzie:
Leszek Nowak, Szymon Słowik, Michał Włostowski, Łukasz Szumański, Szczepan Szwajkosz, Krzysiu Garcarz, Wiktor Bentkowski, Michał Niewiadomski, Arek Wiśniowski.
Sztafeta dziewcząt

kl. I-III

IV miejsce w II Indywidualnych Mistrzostwach Gliwic w pływaniu dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.
Sztafeta w składzie:
Dorota Stangel, Dorota Groyecka, Paulina Sajkowska, Sonia Zaleśna, Ines Stolecka, Ania Miczka, Luiza Rajtar, Agata Górecka, Magda Jata, Ewa Wiśniowska, Alina Czosnowicz, Kasia Taraj, Ania Gruszecka, Marta Cziuk.
Sztafeta chłopców

kl. I-III

IV miejsce w Mistrzostwach Gliwic w pływaniu chłopców Szkół Gimnazjalnych.
Sztafeta w składzie:
Leszek Nowak, Szymon Słowik, Paweł Hordyniak, Łukasz Szumański, Szczepan Szwajkosz, Krzysiu Garcarz, Szymon Marcinów, Mateusz Dzieżok.
Sztafeta dziewcząt

kl. I-III

III miejsce w Mistrzostwach Gliwic w pływaniu dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.
Sztafeta w składzie:
Dorota Stangel, Sandra Imiela, Gosia Starzyk, Ania Miczka, Luiza Rajtar, Magda Jata, Alina Czosnowicz, Kasia Taraj.
Liceum Ogólnokształcące
Bartek Bielecki

I LO

Wygrał wyjazd do Strasburga w konkursie zorganizowanym przez Institute for Citizenship w Londynie za esej "I am a citizen of Europe" ("Jestem obywatelem Europy"). Będzie reprezentował nasze miasto i Polskę na spotkaniu w grupie 36 młodych obywateli z różnych państw europejskich, którzy zostali wybrani z grupy uczestników - młodych ludzi z całej Europy.
Maria Chłopek

I LO

I nagroda w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Herb Grodu Miasta Chrzanowa"
Dziewczęta

I LO

III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w szachach dziewcząt